Historia używanego samochodu, jeśli nie jest on odkupiony od najbliższej rodziny, to właściwie zawsze zagadka. Prawdę mówiąc, czasem kupując nowe auto, może się okazać, że nie jest ono w całkowicie fabrycznym stanie. Sprawdzonym sposobem na uchronienie się przed oszustwem jest sprawdzenie historii VIN poprzez VIN dekoder sprawdzhistorie.pl

Na stronie sprawdzhistorie.pl znajduje się darmowy VIN dekoder, którego użycie pozwala na sprawdzenie podstawowych informacji o danym samochodzie oraz danych, które są dostępne są po wykupieniu pełnego raportu.

Podstawowy raport VIN zawiera między innymi takie informacje jak:

  • Pełne fabryczne wyposażenie pojazdu

Porównanie wyposażenia, z jakim samochód opuścił fabrykę, może być cenną wskazówką już w trakcie oglądania ogłoszenia na stronach internetowych. Niezgodna konfiguracja w postaci braku części wyposażenia, takiego jak np. lampy halogenowe zamiast ksenonowych lub LED, brak spryskiwaczy, halogenów, szyberdachu czy wbudowanego haka, mogą sugerować wypadkową historię pojazdu. Czasem zdarza się też, że powypadkowe pojazdy mają założone jedynie zaślepki spryskiwaczy reflektorów bądź przycisk do składnia lusterek, który nie spełnia żadnej funkcji. Takie działania obniżają oczywiście koszt napraw i zwiększają zysk sprzedającego. Warto również porównać czy system audio lub nawigacji odpowiada temu zamontowanemu w fabryce. Pamiętajmy, że brak spryskiwaczy reflektorów ksenonowych to powód do zatrzymania dowodu rejestracyjnego!

  • Wyciąg z bazy pojazdów skradzionych

Mimo, że czasy, w których dziennie z ulic polskich miast znikało po kilkaset sztuk samochodów już dawno minęły, to na rynku wciąż zdarzają się kradzione samochody. Wystarczy zobaczyć, ile spalonych lub totalnie zniszczonych wraków wciąż wystawionych jest na sprzedaż. Dlaczego nie jest to złom? Chodzi tu po prostu o pseudolegalny handel dokumentami. Przestrzegamy!
Zakup takiego auta to ogromne ryzyko. W przypadku wykrycia narażamy się na problemy z prawem, zarekwirowanie mienia oraz utratę pieniędzy! Dlatego sprawdzenie autentyczności dokumentów legalności pojazdu i jego statusu w bazach danych skradzionych samochodów może okazać się zbawienne.

  • Historia pojazdu i przebiegów odnotowanych w serwisach i na przeglądach technicznych

Cofanie liczników jest obecnie w Polsce, podobnie jak w Niemczech, nielegalne. Niestety nasze przepisy wciąż są niedoskonałe, a udowodnienie korekcji licznika – nie takie proste. Nie ma badań potwierdzających, jaki procent pojazdów ma zaniżony przebieg, ale w Polsce na pewno jest on ogromny. Proceder ten niestety również jest popularny na zachodzie! VIN dekoder sprawdź historie zawiera wpisy historii przebiegów zapisanych podczas poszczególnych badań technicznych i wizyt w serwisach. Dzięki temu możemy zweryfikować prawdziwość wskazań licznika.

  • Historia wypadkowa

Mnóstwo samochodów sprowadzanych do Polski z Niemiec, Holandii, Belgii, a zwłaszcza z Szwajcarii i Francji jest mniej lub bardziej uszkodzonych. Większość wypadków jest odnotowywana i informacje o nich znajdują się w raportach VIN sprawdzhistorie. Dzięki temu można sprawdzić, jak duże były szkody i ile ich wystąpiło. To na pewno pomoże podczas ewentualnych oględzin lub pozwoli uniknąć zakupu wraku, który po szkodzie całkowitej został uzdatniony do jazdy wbrew zasadom bezpieczeństwa.

  • Informacja o przeznaczeniu pojazdu

Często samochody używane w okazyjnych cenach to przerobione taksówki, samochody po nauce jazdy lub wykorzystywane w wypożyczalniach. Ich zaletą jest najczęściej regularny serwis, ale wadą może być bardzo duży przebieg oraz eksploatacja w niesprzyjających warunkach takich jak, np. ciągła jazda miejska. W dodatku samochody odkupione z wypożyczalni najczęściej są w kiepskim stanie technicznym i wizualnym. Także informacje o tym, w jakim charakterze wykorzystywany był dany pojazd, znajdziecie w naszym raporcie VIN.

  • Zdjęcia pojazdu

Niestety nie zawsze są one dostępne. Pozwalają jednak zobaczyć, jak dany samochód wyglądał kilka lat wcześniej, gdy sprzedawał go jakiś dealer, firma ubezpieczeniowa bądź osoba prywatna. Również często można spotkać fotografie uszkodzeń samochodu po wypadku bądź stłuczce. Dzięki temu otrzymamy pełne spektrum tego, jak zmieniał się wygląd samochodu na przestrzeni lat w porównaniu do obecnego stanu.

Korzystając z usług VIN dekodera, unikniesz wpadki i nie kupisz samochodu z ukrytymi wadami. Na sprawdzhistorie.pl odpowiadamy na wszelkie pytania dotyczące konkretnego pojazdu wystawionego na sprzedaż. Sprawdź możliwości VIN dekodera sprawdzhistorie już dziś!